Opony zimowe przyczyniają się do Twojego bezpieczeństwa zimą

opony zimowe

Nie ma powodu, dla którego nie powinieneś zmieniać opon na zimowe lub mieć homologację zimową w sezonie zimowym. Może uratować ci życie, a także zaoszczędzić dużo pieniędzy na unikaniu wypadków. Opony mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa jazdy, a opony, które nie są przeznaczone do warunków zimowych, zapewnią minimalną przyczepność i kontrolę wymaganą do bezpiecznej jazdy.

Opony letnie stają się twarde w niskich temperaturach, przez co nie zapewniają wymaganej przyczepności. Tak więc już teraz, gdy temperatura spada poniżej punktu zamarzania, nadszedł czas na zmianę na lepsze opony zimowe.

W warunkach zimowych, takich jak śnieg, lód lub błoto pośniegowe, opony letnie nie mają prawie żadnych szans na odniesienie sukcesu w takich warunkach. Nie mają nic zapewniającego przyczepność na lodzie i mają niewłaściwy wzór bieżnika na śnieg. To sprawia, że ​​opony letnie są bardzo niebezpieczne w takich warunkach, podczas gdy opony zimowe są bezpieczne i zapewniają przyczepność i kontrolę niezbędną do bezpiecznej jazdy.

Opony całoroczne zatwierdzone do warunków zimowych, takie jak opony całoroczne, mogą zapewnić Ci bezpieczeństwo niezależnie od warunków pogodowych. To idealna opona na tereny, w których występują tylko okazjonalne warunki pogodowe i zapewni Ci bezpieczeństwo, nawet jeśli na Twoim obszarze pojawi się śnieżyca.

Jeśli w codziennym użytkowaniu jesteś mocno uzależniony od swojego samochodu, opony całoroczne zapewnią Ci tę przewagę. Nie musisz się martwić o prawidłową datę zmiany opon letnich na zimowe i zimowe, ponieważ zawsze jesteś gotowy do jazdy niezależnie od warunków pogodowych.

Więcej informacji na temat opon zimowych i śniegowych można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/