Różne opcje opon odpowiednie na zimę

opony zimowe

Zbliża się zima, więc nadszedł czas, aby pomyśleć o oponach zimowych, których użyjesz w swoim pojeździe. Do jazdy zimą dostępne są trzy opcje, które są zatwierdzone do jazdy zimą. Masz dedykowane opony zimowe, co oznacza, że ​​będziesz musiał zmienić opony letnie po zakończeniu sezonu zimowego i masz opony całoroczne, które są całoroczne, które poradzą sobie przez wszystkie pory roku. W przypadku dedykowanych opon zimowych masz opony z kolcami i bez kolców.

Opony z kolcami to oryginalne opony zimowe, które mają metalowe kolce wbudowane w bieżnik, aby zapewnić niezbędną przyczepność na oblodzonych nawierzchniach. Mają pewne ograniczenia, jeśli chodzi o okres, w którym można z nich korzystać.

Opony bez kolców będą miały metalowe kolce i mogą być używane bez ograniczeń. Są zoptymalizowane pod kątem sezonu zimowego i będą bardziej zużywać się, jeśli będą używane w cieplejszych porach roku. Opony mają unikalny wzór bieżnika, który zapewnia niezbędną przyczepność do bezpiecznej jazdy po lodzie i śniegu.

Opony całoroczne sprawdzają się w każdych warunkach pogodowych, dzięki czemu równie dobrze sprawdzają się na suchych drogach letnich, jak i na zaśnieżonych drogach zimowych.

Różne pojazdy będą potrzebowały różnych opon, specjalnych opon zimowych do SUV-ów, furgonetek i lekkich ciężarówek. Większe pojazdy niż lekkie ciężarówki mają specjalne opony, często nazywane ciężkimi oponami.

Profil zużycia samochodów elektrycznych lub hybrydowych różni się od zwykłych samochodów napędzanych benzyną, więc będą one potrzebowały innych opon. Przed zakupem opon sprawdź, czy opony nadają się do samochodów elektrycznych.

Więcej informacji na temat opon zimowych można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/

View more presentations on SharePresentation