Opony śniegowe i zimowe na zimowe warunki

opony zimowe

Dla tych, którzy nie są tak wykształceni w zakresie opon, ważne jest, aby zrozumieć, czym są opony zimowe i zimowe. Są to opony zoptymalizowane pod kątem warunków panujących w sezonie zimowym. Warunki te obejmują temperatury poniżej 7°C i warunki pogodowe, w których często występuje śnieg na ziemi. Początkowo nazywano je oponami śniegowymi, ponieważ musiały sobie z tym poradzić, ale obecnie są one bardziej określane jako opony zimowe, ponieważ sprawdzają się w każdych warunkach zimowych, w tym na lodzie i błocie pośniegowym. Jednak opony zimowe są nadal używane jako synonim opon zimowych.

Powinieneś używać opon zimowych, jeżdżąc po obszarach, w których panują zimowe warunki. Ponieważ opony zimowe powinny być używane tylko w miesiącach, w których panują warunki zimowe, należy je połączyć z innym kompletem opon na pozostałe miesiące. Te opony byłyby wtedy oponami letnimi, a ty miałbyś do nich inny zestaw felg, więc wymiana opon jest płynna i łatwa. Następnie przechowujesz opony, których nie używasz w sezonie.

Jeśli nie mieszkasz w miejscu, w którym panuje zima, która sprawia, że ​​warto zainwestować w opony zimowe i dokonać zmiany, możesz rozważyć opony całoroczne. Aby jeździć w warunkach zimowych, nadal musiałbyś mieć opony homologowane na zimę, ale zaletą opon całorocznych jest to, że są homologowane i mogą być używane o każdej porze roku.

Więcej informacji na temat opon śniegowych i zimowych można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/