Opony zimowe to najlepszy wybór w niskich temperaturach

opony zimowe

Opony śniegowe i zimowe to najlepsze opony, jakie możesz mieć w swoim samochodzie, gdy temperatura spadnie poniżej 45 stopni Fahrenheita; dlatego musisz zmienić opony zimowe już wtedy, gdy temperatura spadnie poniżej 45 stopni Fahrenheita i nie czekać na nadejście śniegu przed zaplanowaniem wymiany opon. Ludzie próbują mierzyć różnicę na podstawie śniegu i sprawdzać prognozy pogody, aby zobaczyć, kiedy nadejdzie śnieg. Nie jest to najłatwiejsze, ponieważ wiemy, że prognozy pogody nie są najbardziej wiarygodnymi prognozami, więc znacznie łatwiej jest zaplanować zmianę na podstawie temperatury. Możesz łatwo zobaczyć, kiedy temperatura zacznie spadać w kierunku 45 stopni, a następnie możesz umówić się na wizytę w serwisie opon.

Jeśli masz opony z kolcami lub bez kolców, nie będzie to miało większego znaczenia, z wyjątkiem tego, że jeśli planujesz montować opony z kolcami, musisz sprawdzić, czy opony z kolcami można legalnie zamontować przed umówieniem się na spotkanie. W przypadku opon bez kolców nie ma ograniczeń dat. Opony z kolcami są jednak dozwolone w warunkach zimowych, nawet poza ustalonym zakresem dat.

Głównym powodem, dla którego opony zimowe są lepsze w niskich temperaturach, jest fakt, że zastosowana mieszanka gumowa pozostaje miękka nawet w niskich temperaturach, zapewniając lepszą przyczepność. W przeciwieństwie do tego, opona letnia stanie się twarda i nie będzie w stanie zapewnić takiej samej przyczepności jak opona miękka i dlatego nie należy jej używać. Kiedy nadchodzi śnieg, w oponach letnich brakuje elementów mechanicznych w bieżniku, które mogą zapewnić przyczepność, dlatego niebezpiecznie jest jeździć na oponach letnich, gdy jest śnieg i już w niskich temperaturach jest lepiej.

Upewnij się, że Twoje opony zimowe są w dobrym stanie i mają wystarczającą głębokość bieżnika, a jeśli masz oponę z kolcami, sprawdź stan kolców, aby zobaczyć, czy pozostało ich wystarczająco dużo. Załóżmy, że nie masz pewności co do stanu opon i dokonujesz własnej wymiany opon.

Więcej informacji na temat opon zimowych można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/