Łatwa konserwacja opon

opony letnie

Konserwacja opon jest niezwykle ważna dla bezpieczeństwa Twojego pojazdu, a także może zapewnić Ci duże oszczędności. Są to więc dwie ważne zachęty, aby upewnić się, że wykonujesz właściwą konserwację.

Oględziny

Najłatwiej jest sprawdzić opony przez oględziny. Tutaj szukasz widocznych uszkodzeń opon. Sprawdzisz, czy ściany boczne nie zostały uszkodzone podczas jazdy po krawężniku lub dziurze w drodze. Jeśli zauważysz jakiekolwiek problemy, powinieneś udać się do warsztatu oponiarskiego, aby sprawdzić oponę. Powinieneś również sprawdzić, czy masz osłony zaworów na zaworach opon.

Ciśnienie w oponach

Ciśnienie w oponach możesz łatwo sprawdzić, gdy jesteś na stacji benzynowej i tankujesz samochód. Bardzo szybko można sprawdzić ciśnienie w oponach i uzupełnić je, jeśli masz niskie ciśnienie w oponach. Niskie ciśnienie w oponach prowadzi do większego zużycia opon i większego zużycia paliwa.

Głębokość bieżnika

Głębokość bieżnika jest ważna, ponieważ to ona decyduje o zużyciu opon. Jeśli zjedziesz poniżej progu 5/32 cala, kluczowe właściwości opon zaczną się zmniejszać, więc Twoja droga hamowania wydłuży się i bardziej prawdopodobne jest, że podczas jazdy w deszczu doświadczysz aquaplaningu. Jest to ważniejsze w przypadku opon zimowych niż letnich, ale nadal bardzo ważne dla obu.

Obrót

Należy wyważyć, aby wyrównać zużycie opon między przednimi i tylnymi oponami. Jest to najłatwiejsze przy zmianie opon zimowych na opon letnie i odwrotnie. Jeśli nie zmieniasz opon, ponieważ używasz samochodu tylko w sezonie letnim, powinieneś obracać, gdy różnica między przednimi i tylnymi oponami osiągnie 5/64 cali.

Jeśli regularnie wykonujesz powyższe czynności konserwacyjne, Twoje opony są bezpieczniejsze i trwalsze.

Aby uzyskać więcej informacji na temat właściwej konserwacji opon, odwiedź: https://www.nokiantyres.pl/