Dobre i złe nawyki jazdy

opony

Kiedy jeździsz w bezpieczny sposób, możesz zdefiniować dobre i złe nawyki, aby zapewnić bezpieczne zachowanie podczas jazdy.

Zbyt późne wyjeżdżanie powoduje stres, co często powoduje, że nie zostawiasz wystarczającej odległości od samochodów przed Tobą i jedziesz zbyt szybko. Trudno wyłapać opóźnienia, lepiej po prostu pogodzić się z sytuacją i z nią żyć.

Przestrzegaj ograniczeń prędkości i zachowaj dystans. Są to dwa ważne czynniki dla bezpiecznej jazdy. Zawsze dostosowuj prędkość do warunków jazdy pod względem pogody i widoczności.

Zawsze sprawdzaj głębokość bieżnika opony, aby zapewnić wystarczającą drogę hamowania i przyczepność podczas jazdy; sprawi, że będziesz bardziej nieszczęśliwy. Zmień opony, gdy głębokość bieżnika spadnie poniżej 5/32 cala.

Nie pisz ani nie czytaj map podczas jazdy; zawsze przestań to robić. Przed jazdą zawsze zastanów się, dokąd jedziesz i jak się tam dostać. Wysyłanie SMS-ów i prowadzenie rozmów telefonicznych podczas jazdy może być bardzo niebezpieczne i należy ich zawsze unikać.

Podczas tankowania sprawdź ciśnienie w oponach i upewnij się, że jest na właściwym poziomie. Sprawdź również opony pod kątem przecięć lub pęknięć.

Sprawdź w szybkim serwisie, czy Twój samochód jest w dobrym stanie i nie psuje się podczas jazdy. Może to również zaoszczędzić pieniądze dzięki wykrywaniu problemów na wczesnym etapie.

Nie pomijaj zaplanowanej konserwacji, aby upewnić się, że prowadzisz bezpieczny i dobrze utrzymany samochód. Hamulce, opony i amortyzatory muszą być w dobrym stanie, aby zapewnić bezpieczną jazdę.

Upewnij się, że używasz odpowiednich opon na odpowiedni sezon. Jeśli jest zima, potrzebujesz opon zimowych, a jeśli jest lato, potrzebujesz opon letnie, albo możesz sobie poradzić z oponami zimowymi na każdą pogodę przez cały rok. Są polecane na tereny o nieprzewidywalnych warunkach zimowych.

Aby uzyskać więcej informacji na temat bezpiecznej jazdy, odwiedź: https://www.nokiantyres.pl/